Rozvrhy na VŠ

11.09.2019 Najdou se studenti, kterým rozvrhy přednášek, seminářů či cvičení, tak jak jim je sestaví jejich škola, nevyhovují a chtějí si je poskládat sami. Netuší ovšem, jak úmorná činnost to je a měli by spíše děkovat bohu, že takové martyrium nemusí podstupovat.

Ti studenti, kteří tyto sadomasochistické choutky mají, se musí ovšem připravit na pár lahůdek, které je dozajista čekají. Studujete-li více než jeden ústav či katedru, věřte, že je zcela nemožné jejich semináře zkombinovat tak, abyste se zúčastnili všech přednášek. Už jen tento fakt vás bude dohánět k zoufalství.

Nejhorší je, když se vám budou krýt dva semináře, a samozřejmě jak jinak než s povinnou docházkou. V tomto případě můžete doufat, že vyučujícím těchto předmětů bude stačit, když jim slíbíte, že místo pravidelné docházky napíšete nějakou práci navíc. Pravděpodobnější ovšem je, že většinu z vás tito učitelé pošlou do háje s tvrzením o nutnosti povinné docházky na JEJICH přednášky, jinak končíte.

Zkusíte si proto zapsat tento seminář na další rok, ale potom bohužel zjistíte, onen seminář je prerekvizitou pro jiný předmět, což v podstatě znamená prodloužení vašeho studia o rok. Katastrofa! Když už se vám podaří (za účasti strážných andělů) vše zkombinovat, tak většinou zjistíte, že musíte přebíhat mezi budovami fakulty (můžou být od sebe i docela daleko) jako sprinter Bolt. Pozitivní na tom je, že si zlepšíte fyzičku či shodíte pár kil, jež máte navíc. Máte-li mezi jednotlivými přednáškami pouze pár minut, riskujete neustálé pozdní příchody na ty následující, což vám na popularitě u učitelů dozajista nepřidá.

Samotné sestavení rozvrhu vám zabere i několik dnů a přidá pár vrásek a možná i šedivých vlasů. Což k vašemu věku určitě nepatří. Nehledě na to, že i po technické stránce je sestavování rozvrhu docela těžké. Najít ten správný předmět podle názvu, nebo podle kódu a pak se strefit na to správné tlačítko… Některé předměty mají k vzteku i několik kódů. Pro jednooborové studenty, dvouoborové studenty, předměty zakončené zkouškou nebo kolokviem a dokonce i pro studenty úplně mimo obor. Když to zkazíte, za vše jste plně zodpovědní sami a bude vás to i zřejmě stát nějaké peníze.

Chcete-li přesto projít tímto peklem na zemi, samozřejmě můžete, ale až budete mít vše ke své spokojenosti sestaveno, modlete se, ať v den zápisu vám neklekne internet a vy se nakonec nezapíšete. Pak se totiž strhne řetězová reakce a vy budete dělat vše znovu. /RB/


Zoznam článkov

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >